İzmir Kürtaj Hekimi


  Tel : 0(232) 440 90 90

Kürtaj

Kürtaj Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İstenmeyen hamilelikler yaşamaya başlayan kadınların; söz konusu gebeliklerini sonlandırmadan önce doğru bir karar vermesi gerekmektedir. Bu karar esnasında psikolog ve danışmanlardan gerekli desteği de alarak; kesin emin olmadan kürtaj işlemini talep etmemelidir. Aynı zamanda da İzmir’de kürtaj yaptıranlar arasında tanıdıkları kişiler bulunuyor ise o kişilerden de destek alabilerek; tam anlamıyla karar verme aşamasını tamamlama isteği içerisinde hareket etmelidir. İzmir’de kürtaj yaptıranlariçerisinde yer alan kişiler genel olarak kısa süre içerisinde gerçekleşecek olan bu işlem hakkında detaylı bir bilgi sağlayıcısı görüntüsü çizecek olup; bu konuda doğru yönlendirmeleri de sağlaması açısından karar değiştirme konusunda yeterli bir yaptırım gücüne sahip olabilmektedir.

Kürtaj Gününde Ne Tür Bir Tavır Takınılmalıdır?

Kürtaj işlemine tabi olacak olan kadınlar; kliniğe kesinlikle yalnız başlarına gitmemeleri yönünde tavsiyeler verilmektedir. İzmir’de kürtaj yaptıranlar arasında yer alan tanıdığı kişileri ya da eşlerini yanlarına almaları takdirde bu kararın hayata geçirilmesi aşamasında yalnız kalmayacaklarını anlayacaklardır. İzmir’de kürtaj yaptıranlar herhangi bir durum söz konusu olduğunda hastaların yakınında kalarak maddi manevi destek sağlayıcısı olarak yardımda bulunacaklardır. Herhangi bir şekilde yargılanmayacağını da anlayacak olan hastalar; böylelikle herhangi bir olumsuz düşünce içerisinde yer almadan kürtaj olma işlemini hayata geçirmeden önceki evrede kararlı bir noktaya da ulaşabileceklerdir.

Kürtaj İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Kürtaj işlemi esnasında ilk olarak anestezi uygulanacaktır. İzmir’de kürtaj yaptıranlar da bu konu hakkında bilgi sağlayıcısı olarak bilinecek olup; kürtaj işlemi esnasında ne tür bir sürecin işleyeceği hakkında da bilgi sağlayacaktır. Anestezi yapılacağı için 6 saat boyunca herhangi bir gıda ürününü tüketmeniz istenmeyecek olup; aynı zamanda da su içmenize bile izin verilmeyecektir. İşlem öncesinde ve sonrasında istirahat içerisinde olmanız da istenecek olup; vücudun herhangi bir olumsuz tepki vermemesi adına da bu tür bir sürece dâhil olmanız da beklenecektir. Bu tavsiyeler dâhilinde hareket edecek olan hastalar; hiçbir olumsuzluk yaşamadan 10 dakikalık bir kürtaj işlemi sonrasında da sağlıklı kalmaya devam ederek; var olan ceninin vücutlarından ayrılmasını da başaracaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir