İzmir Kürtaj Hekimi


  Tel : 0(232) 332 13 76

İzmir Kürtaj Tavsiye

Kürtaj İşlemi Herhangi Bir Risk Taşır Mı?

Planlanmayan şekilde gerçekleşen hamilelik olgusu; kadınların önlemeye çalıştığı bir unsur olarak ifade edilmektedir. Bu tür süreçlerin ortadan kaldırılması adına genel olarak yapılan işlemlere verilen adı ise kürtaj olarak bilinmektedir. Kürtaj işlemi herhangi bir risk taşımayarak alanında uzman olan Alsancak kürtaj gibi klinikler dâhilinde yapıldığı zamanlarda sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Alsancak kürtaj kapsamında ortaya konulan işlemler esnasında kadınların sağlıkları her zaman ön planda tutulacak olup; gerekli hijyenik ortamın sağlandığı mekanlarda gerçekleşecek olan faaliyetler olarak adlandırılacaktır. Bu sayede de kadınların günlük yaşantılarına kısa süre içerisinde geri dönüş yapmasında da kolaylıklar görülebilecektir.

Kürtaj İşlemi Esnasında Kullanılan Son Teknoloji

Tıbbın her alanında olduğu gibi jinekoloji kolunda da teknik gelişmelere yer verilmektedir. Alsancak kürtaj kapsamında yapılan kürtaj işlemleri esnasında da son teknolojik cihazlar kullanımda olarak; sağlığın olumsuz etkilenmemesi adına bu tip bir yol izlenmektedir. Alsancak kürtaj klinikleri içerisinde genel olarak vakum kürtaj sistemi kullanılacak olup; rahim içerisinde yer alan ceninlerin 10 dakikalık süre zarfı içerisinde vücut içerisinden dışa atılımı sağlanmaktadır. Anestezi dâhilinde yapılacak olan bu işlemler bütünü içerisinde de plastik enjektörler ve kanüller dâhilinde negatif basınç oluşturularak kolay yoldan ceninin çekimi gerçekleştirilecektir. Böylelikle de kadınların hamilelik evresi kısa süre içerisinde de sonlandırılacaktır.

Kürtaj Sonrasında Neler Yaşanabilir?

Kürtaj sonrasında kadınların belli bir zaman zarfında kendilerine dikkat ederek yaşamaları gerekmektedir. Alsancak kürtaj merkezi içerisinde kürtaj sonrasında gerekli programlar ve tavsiyeler de hastalara sağlanacaktır. Kadınların kürtaj sonrasında belli bir zaman dilimi partneri ile cinsel ilişki içerisinde yer almaması gerekmesi kesin olarak belirtilecektir. Bunun yanında da kadınların regl periyotlarında da değişiklik olacağı belirtilerek; işlem sonrasından 1 ile 1.5 aylık bir zaman diliminde yeniden adet olarak yumurtalıklarının yenileneceği belirtilecektir. 1.5 ay sonra kürtajın etkilerinden tamamen kurtulacak olan kadınlar normal yaşantılarına kaldıkları yerden devam etme şansını elde edeceklerdir. Herhangi bir sağlık sorunu ile bu süre zarfından sonraki dönemde karşı karşıya kaldıkları takdirde de uzmanlara başvurmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button0543 425 30 40