İzmir Kürtaj Hekimi


  Tel : 0(232) 440 90 90

Kürtaj İşlemi Öncesinde Yapılması Gerekenler

Kürtaj talebinde bulunmak çok ciddi bir karar olduğundan dolayı; bu işlemleri gerçekleştirmeye karar vermeden önce uzun süreli bir düşünme dönemine girmek mantıklı olacaktır. İstenmeyen gebelikleri sonlandırmak isteyecek olan hastaların bu konuda düşündükten sonraki süreçte de en doğru kliniği bulmak adına gerekli bilgi toplama işlemlerini yerine getirmeleri de söz konusu olacaktır. İzmir Karşıyaka kürtaj merkezleri de bu konuda ideal bir seçim olarak görülebilecek olup; bu tür bir fikir içerisinde yer alan kadınlara dayalı olarak cerrahi müdahalelerde de bulunabilecek potansiyeli içerisinde barındırmaktadır. İzmir Karşıyaka kürtaj kapsamında ortaya çıkacak olan kliniklerin cerrahi işlemin yanı sıra karar alma sürecinizde de gerekli desteği sağlayarak kararınızın arkasında duran bir platform olduğu söylenebilmektedir.

Kürtaj işlemine tabi olmadan önceki evrede herhangi bir gıda tüketimi gerçekleştirmeyerek aynı zamanda da su içmemeniz gerektiği de İzmir Karşıyaka kürtaj klinikleri tarafından belirtilmektedir. Anestezi uygulanacağı için cerrahi müdahaleye bu şekilde gelmek gerektiği şiddetle tavsiye edilen bir durum olarak kendini göstermektedir.

Kürtaj İşlemi Sonrasında Yapılması Gerekenler

Kürtaj işlemini gerçekleştirdikten sonraki evrede istirahat etmek ve dengeli beslenmek her zaman hastanın yararına olacak bir durum olarak ifade edilmektedir. İzmir Karşıyaka kürtaj tarafından bu tür tavsiyeler verilmekte olup; besleyici ama hafif yiyeceklerin tercih edilmesi gerektiği bilgisi sağlanmaktadır. Bunun yanında düzenli olarak ağrı kesiciler alınarak; cerrahi müdahale sonrasında meydana gelen ağrıların giderilmesi sağlanabilecektir.

Kürtaj olduktan sonraki evrede kesinlikle cinsel ilişki kurmayarak; 1 aylık bir süre zarfında bu tip bir yaşantı içerisinde yer almalısınız. 40 boyunca da adet görmeyecek olup; buna hazırlıklı olmanız da İzmir Karşıyaka kürtaj kliniği tarafından belirtilecektir. Aynı zamanda da kürtaj sonrasında bir süre kanama meydana geleceğinden dolayı deniz ya da havuz gibi yerlerde bulunmamanızda önerilmektedir. Düzenli olarak kontrole gelerek; iyileşme sürecinizi kontrol altında tutmak da jinekologlar tarafından istenecek olup; kürtaj sonrasındaki iyileşmenin an be an takip edilmesi de her zaman hastanın yararına olacak olan işlemler arasında değerlendirilecek ve olumlu bir iyileşme sağlayan temel etkenler arasında yer alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir