İzmir Kürtaj Hekimi


  Tel : 0(232) 332 13 76

İzmir kürtaj fiyatları 2016

Kürtaj Operasyonu

İstenmeyen ya da beklenmeyen hamilelik dönemlerinde alınması zor bir karar olarak bilinen kürtaj işlemi; kadınların hayatlarında önemli bir olgu olarak değerlendirilmektedir. Genel olarak 5 ile 7 haftalık gebeliklere uygulanan bir işlem olarak tanımlanmaktadır. Farklı türlerde yapılan bir operasyon olarak ele alınan kürtaj operasyonu; kürtaj İzmir Alsancak dâhilinde de devreye girmektedir. Lokal anestezi, genel anestezi ya da rahim ağzının uyuşturulması ile başlayacak olan bir işlem olarak değerlendirilmektedir. Kürtaj İzmir Alsancak dâhilinde ortaya çıkan bu işlem son derece önemli bir karar olarak ifade edilmekte olup; kadınların oldukça ciddi bir seçimi olarak da kendini göstermektedir.

Kürtaj Nasıl Uygulanır?

Kürtaj işlemi dâhilinde yapılacak olan işlemler son kullanılan teknik dâhilinde vakumlu kürtaj adı altında kendini göstermektedir. 10 dakikalık bir zaman zarfında gerçekleşecek olan kürtaj İzmir Alsancak kapsamında da devrede yer alacaktır. Kürtaj İzmir Alsancak kapsamında ortaya çıkacak olan bu işlemler öncesinde gerekli kan sayımı genital enfeksiyonlar ve ilaç kullanımına dayalı işlemler söz konusu olacaktır. Vakum kürtaj dâhilinde rahim içerisinde yer alan ceninlerin vücuttan dışarı atılması sağlanacak şekilde de bir işlem olarak ifade edilecektir. Tek kullanımlık malzemelerle yapılacak olan kürtaj işlemi kadınların söz konusu işlem sırasında herhangi bir zarar görmemelerini ve enfeksiyon kapmamalarını da sağlamaktadır. Oldukça hijyenik olan klinikler dahilinde gerçekleştirilecek olan bu işlem sonrasında da kadınların gündelik yaşantılarına hemen geri dönmesi de söz konusu olacaktır.

Kürtaja Dair Kanuni Düzenlemeler

Kürtaj işlemini hayata geçirmek isteyen kişiler bir dizi yasal düzenleme dâhilinde de hareket etmek durumunda kalacaklardır. İlk olarak devlet tarafından ortaya konulan reşit olma şartının yanı sıra maksimum 10 haftalık gebelikler için kürtaja izin verilmektedir. Kürtaj İzmir Alsancak seçenekleri de bu tip kurallar dâhilinde söz konusu işlemleri yerine getirmekte olup; herhangi bir aksi durum yaşandığında da yasal mecralara başvuru yapmaktadır. Kadının sağlığının korunması amacıyla ortaya konulan bu tip kurallar; hamilelik sürecinin sonlandırılması için büyük önem arz ederek; sağlık konusu için son derece önemsenen unsurlar olarak ifade edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button0543 425 30 40